هایفوتراپی بینی-کلینیک لاندا

هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی بینی روشی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت و سفت کردن پوست بینی،رفع افتادگی پوست بینی،صاف کردن خطوط و چین و چروک‌ها،کوچک کردن و رفع قوز بینی بینی (تا حدی)است. این روش از امواج فراصوت با شدت بالا (HIFU) برای گرم کردن لایه‌های عمقی پوست و تحریک تولید کلاژن استفاده می‌کند.

. با استفاده از امواج صوتی، هایفوتراپی بینی به تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست بینی می‌پردازد که منجر به بهبود تنوع و ساختار پوست شده و باعث تغییرات مطلوب در ظاهر بینی می‌شود مانند هایفو چشم. این روش بدون نیاز به جراحی است و زمان بازگشت بهبودی نسبتاً کوتاهی دارد، که برخلاف جراحی‌های بینی، با خطر و عوارض کمتری همراه است. اما برای اطمینان از اینکه آیا هایفوتراپی بینی مناسب شماست یا نه، مهم است که با یک پزشک متخصص مشاوره کنید.

 هایفوتراپی بدون نیاز به برش یا تزریق انجام می‌شود و هیچگونه درد یا ناراحتی ایجاد نمی‌کند.بعد از هایفوتراپی می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید و  برای انواع پوست، اعم از روشن و تیره، مناسب است.

پزشک ناحیه مورد درمان را تمیز و ضدعفونی می‌کند.سپس، ژل مخصوصی روی پوست اعمال می‌شود تا به انتقال امواج فراصوت کمک کند و پزشک از دستگاه هایفوتراپی برای ارسال امواج فراصوت به لایه‌های عمقی پوست بینی استفاده می‌کند. این امواج سلول‌های کلاژن را تحریک می‌کنند و به سفت شدن پوست بینی کمک می‌کنند.

مزایا هایفوتراپی بینی

LANDA CLINIC

 • تغییر شکل بینی: این روش می‌تواند منجر به تغییرات مطلوب در شکل و ظاهر بینی شود، از جمله کاهش انحرافات، افزایش اندازه یا کوچک‌تر شدن بینی، یا تغییرات دیگر بر اساس نیاز فرد.
 • بدون جراحی: برخلاف روش‌های جراحی بینی، هایفوتراپی بینی به عنوان یک روش غیرجراحی برای بهبود و تغییرات ظاهری بینی استفاده می‌شود و نیازی به برش‌ها یا زخم‌ها ندارد.
 •  زمان بازیابی کوتاه: پس از انجام هایفوتراپی بینی، زمان بازگشت بهبودی نسبتاً کوتاهی دارد و افراد بیشتر از سریعتر به فعالیت‌های روزمره خود بازمی‌گردند مانند هایفوتراپی ابرو
 • لیفت و سفت کردن پوست بینی: هایفوتراپی با تحریک تولید کلاژن، به سفت شدن پوست بینی و رفع افتادگی آن کمک می‌کند.
 • رفع چین و چروک‌های بینی: هایفوتراپی می‌تواند به صاف کردن خطوط و چین و چروک‌های روی بینی کمک کند.
 •  کوچک کردن بینی: : هایفوتراپی می‌تواند تا حدی به کوچک کردن بینی کمک کند. این روش با سفت کردن پوست بینی، باعث می‌شود که بینی کوچکتر به نظر برسد.

مراقبت های بعد هایفو بینی

LANDA CLINIC

 • مراقبت از پوست:از خاراندن یا ماساژ دادن ناحیه درمان خودداری کنید.
 • از مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن یا استامینوفن خودداری کنید.
 • از حمام آب گرم یا سونای خودداری کنید.
 • لباس‌های گشاد و راحت بپوشید.
 • از خوابیدن روی صورت خودداری کنید.
 • استفاده از مرطوب‌کننده: پس از انجام هایفوتراپی بینی، پوست بینی ممکن است خشک شده باشد، بنابراین استفاده از مرطوب‌کننده‌های مناسب بسیار مفید است تا پوست نرم و ترمیم شده باشد.

سوالات متدوال

LANDA CLINIC

 1. آیا هایفوتراپی بینی خطرناک است؟هایفوتراپی روشی ایمن و موثر است که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تأیید شده است.
 2. آیا هایفوتراپی بینی جایگزین جراحی رینوپلاستی است؟خیر جایگزین جراحی رینوپلاستی نیست. این روش برای افرادی که به دنبال تغییرات جزئی در ظاهر بینی خود هستند، مناسب است.
 3. . آیا هایفوتراپی بینی برای همه افراد مناسب است؟برای افراد ۳۰ سال به بالا که به دنبال لیفت و سفت کردن پوست بینی خود هستند، مناسب است.
 4.  چه تعداد جلسه هایفوتراپی بینی لازم است؟ به نیازهای فردی شما بستگی دارد. به طور کلی، یک جلسه هایفوتراپی برای اکثر افراد کافی است. با این حال، ممکن است برای افراد با افتادگی پوست بیشتر، به دو یا سه جلسه نیاز باشد
 5. . آیا هایفوتراپی بینی دردناک است؟ بیشتر افراد احساس درد ملایمی در طول روند می‌کنند که معمولاً قابل تحمل است. اغلب از مواد مخدر موضعی یا محلی استفاده می‌شود تا این درد را کاهش دهد.

تلفن مشاوره رایگان